Praca kamery i właściwie dobrane i ustawione oświetlenie mają bardzo wpływ na jakość produkcji filmowej. Niemniej ważnym elementem jest dźwięk.

Jeśli wcześniej nie docenialiście możliwości dźwięku w produkcji, zastanówcie się teraz nad jego rolą. Otaczając publiczność nadaje obrazowi nie tylko właściwą atmosferę, ale może również przekazać takie emocje, z którymi obraz sobie nie poradzi.

Podobnie jak w przypadku wielu wysoko nakładowych produkcji, również w najnowszym filmie science-fiction pt. Prometeusz, dźwięk odgrywa znaczącą rolę. SoundWorks Collection prezentuje film, który zaciekawi osoby interesujące się technikami dźwiękowymi w produkcjach filmowych. Opowiada on jakie pomysły miał i z jakimi problemami borykał się zespół tworzący ścieżkę dźwiękową do Prometeusza.

Jeśli chcecie, aby Wasz film odniósł sukces, musicie zwrócić szczególną uwagę na dźwięk. To właśnie on jest w stanie wypełnić pewne niedoróbki po stronie wizualnej. Korzystając ze sprzętu codziennego użytku i przy odrobinie kreatywności można uzyskać naprawdę ciekawe efekty dźwiękowe.