Nowość Sony – Alpha a7 II to pełnoklatkowy bezlusterkowiec z szerszymi możliwościami kręcenia wideo – następca modelu a7, a jednocześnie czwarty z serii urządzeń Sony a7.

Aparat korzysta z tego samego, 12-megapikselowego przetwornika CMOS, co poprzednik. Wykorzystuje również procesor Bionz X charakterystyczny dla całej rodziny urządzeń a7.

Czym różni się więc od swojego poprzednika? Nową, 5-osiową stabilizacją obrazu, dzięki możemy uzyskać więcej nieporuszonych ujęć w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

Pozostałe nowinki w a7S II to ulepszony AF oraz kilka ulepszeń związanych z designem aparatu.

Aparat może teraz zapisywać nagranie wideo w standardzie 4K na wewnętrznej karcie pamięci. Poprzedni model wymagał podłączenia zewnętrznego rekordera.

Podobnie jak w przypadku a7S, a7 II ma możliwość zapisywania obrazu z wykorzystaniem kodeka XAVC S, który oferuje bitrate na poziomie 50 Mbps w rozdzielczości 1080/60p (a także w 1080/30p i 1080/24p). Możliwe jest również nagrywanie w AVCHD i MP4.

Operator może korzystać z takich funkcji, jak S‑Gamut3.Cine/S-Log3, nowy Gamma Display Assist, czy ulepszoną Zebrę Zebra. Możliwa jest również rejestracja materiału Full HD z prędkością 120 klatek na sekundę, by móc później odtworzyć materiał z kilkukrotnie niższą prędkością.

Cena Sony A7S II to około 3400 euro. Urządzenie będzie można kupić w listopadzie.