Pamiętacie ubiegłomiesięcznego newsa o testach sportowej kamerki Contour Plus? Jest już oficjalna informacja o dostępności tego urządzenia – model nosi nazwę Contour+.

Podobnie, jak w przypadku modelu ContourGPS, nowy kamkorder zapisuje obraz w rozdzielczości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. W kamerce zintegrowano moduły GPS oraz Bluetooth 2.1. Ten drugi ułatwia komunikację z iPhonem lub smartfonem bazującym na Androidzie. Oba telefony po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania mogą służyć jako bezprzewodowe ekraniki ułatwiające kadrowanie.

Sportowa kamerka Contour+

Jakie są różnice pomiędzy Contour+, a ContourGPS? Oprócz innego koloru obudowy oraz wymiarów (różnica długości wynosi jedynie 3mm), Contour+ zaopatrzono w wyjście mini-HMDI znajdujące się z tyłu obudowy obok gniazda na karty microSD oraz 2,5-milimetrowe gniazdo do podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

W kamerce wymieniono też optykę poszerzając kąt widzenia do 170 stopni w przypadku nagrywania materiału w standardach 960p i 720p oraz do 125 stopni w przypadku 1080p.

Contour+ znajdzie się w sprzedaży 18 maja w cenie 500 dolarów.