od koniec tego roku GoPro rozpocznie sprzedaż Odyssey – okrągłego riPgu rejestrującego obraz w 360 stopniach.
Odyssey współpracuje z 16 umieszczonymi po okręgu kamerami Hero4 Black. Producent informuje, iż rig dostępny będzie dla profesjonalistów – można się było domyśleć w momencie ujawnienia jego ceny. Odyssey ma bowiem kosztować 15 000 dolarów.

Flir Vue

Tak więc większość z nas ominie przyjemność obsługiwania tego sprzętu. Będziemy mogli natomiast oglądać coraz więcej filmów wyprodukowanych z wykorzystaniem Odyssey. Poniżej jeden z nich (widokiem można obracać za pomocą kontrolera znajdującego się w lewym górnym rogu wideo lub klawiszami W,S,A,D:

Odyssey pozwoli na nagrywanie stereoskopowego wideo w rozdzielczości 8K z prędkością 30 klatek na sekundę. Wydłużona zostanie również żywotność akumulatora. Zestaw składać ma się z 16 kamer Hero4 Black umieszczony w odpornej obudowie, okablowania, odpowiedniego oprogramowania, 16 kart microSD oraz mikrofonu.

 

Na upartego można by kupić 16 kamer GoPro i stworzyć swój własny rig. Takie rozwiązanie będzie z pewnością tańsze, brakować w nim będzie technologii odpowiadającej za synchronizację materiału, w którą wyposażony jest Odyssey.