JVC oznajmiło komercyjną dostępność pierwszej, jak twierdzi sam producent, kamery 3D nagrywającej obraz w rozdzielczości Full HD – modelu JVC GS-TD1.

GS-TD1 jest według producenta jedynum kamkorderem dostępnym na rynku oferujący obraz Full HD 3D zapisywany stałoogniskowym obiektywem.

Mimo że standard 1080i 3D pojawił się po raz pierwszy w Panasonicu HDC-SDT750, kamera ta zapisuje obraz za pomocą dodatkowych szkieł 3D – z kolei w przypadku kamery JVC cała technologia 3D jest wbudowana w body urządzenia.

Kamera 3D JVC GS-TD1

Wyposażony w 64 GB wewnętrzne pamięci Flash oraz dodatkowe złącze SDXC JVC pozwala na obserwowanie zapisywanego obrazu 3D na 3,5-calowym dotykowym ekranie LCD (i to bez konieczności wkładania specjalnych okularów).

Układ optyczny składa się z dwóch przetworników CMOS BSI (back side illuminated) pozwalających na rejestrację obrazu 3D nawet w słabych warunkach oświetlniowych.

Czujnik BSI CMOS różni się od zwykłego CMOS-a rozmieszczeniem fotodiod, które umieszczono zaraz za filtrem barwnym, przed innymi elementami elektronicznymi (przez co elementy matrycy są bardziej czułe).

JVC GS-TD1 Full HD 3D kosztuje w Wielkiej Brytanii 1600 funtów (czyli w przeliczeniu około 7500 zł).