Oferta JVC na 2012 rok uzupełniają podstawowe modele GZ-EX250, GZ-EX210, GZ-E200 i GZ-E10 – wszystkie zostały zaprezentowane podczas targów CES.

Wszystkie kamkordery z serii “E” wyposażono w funkcje automatycznego wykrywania uśmiechu, tudzież naszych domowych zwierząt.

Kamerki z serii “E” mogą być ciekawą propozycją dla osób zaczynających przygodę z wideo. Urządzenia mogą nagrywać obraz zarówno jakości HD, jak i w standardowej, niższej rozdzielczości (nie każdy z początkujących musi być właścicielem telewizora HDTV, ale może planować jego zakup w przyszłości).

JVC GZ-EX210-250

Dwa bardziej zaawansowane modele, GZ-EX250 i GZ-EX210, wyposażono dodatkowo w kartę bezprzewodową WiFi. Wszystkie z kamer zaopatrzono w 1,5-megapikselowy przetwornik CMOS Back-illuminated. Przetwornik tego typu różni się od zwykłego CMOS-a rozmieszczeniem fotodiod, które umieszczono zaraz za filtrem barwnym, przed innymi elementami elektronicznymi (przez co elementy matrycy są bardziej czułe). Niektórzy producenci uważają, że dzięki takiemu rozwiązaniu ich czujnik jest około dwukrotnie bardziej czuły od standardowego przetwornika o tych samych rozmiarach.

JVC GZ-EX210-250

Seria GZ-E wykorzystuje optykę Konica Minolta HD. Szkła oferuje 40-krotne przybliżenie optyczne oraz stabilizator obrazu Advanced Stabilization System.

Wszystkie kamery nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD, wyposażono jest w 3-calowy ekran dotykowy (z wyjątkiem E10, który wykorzystuje 2,7-calowego LCD-ka).

Topowy model z całej rodziny, GZ-EX250 pojawi się w sprzedaży już w lutym. Oferowany z 16 GB pamięci wewnętrznej kamkorder kosztować ma około 400 dolarów.

GZ-EX210, pozbawiony pamięci wewnętrznej, pojawi się w kwietniu w cenie 329 dolarów. GZ-E200 i GZ-E10 będzie można kupic juz w styczniu za, odpowiednio, 279 i 229 USD.