Pamiętacie linię telewizorów Kuro Pioneera? High-endowe plazmy HDTV stały się swego czasu wyznacznikiem jakości kina domowego, niestety dwa lata temu Pioneer zrezygnował z kontynuacji tej linii.

Teraz Sharp i Pioneer wspólnie częściowo wracają do tej technologii, rezygnując jednakże z plazm na rzecz telewizorów LED LCD. Nie dojdzie też do wskrzeszenia nazwy Kuro – jej miejsce ma zająć linia Elite.

Nowe modele telewizorów LED LCD Elite oferowane będą w wersjach 60- i 70-calowych. Urządzenia znajdą się w ofercie sklepów oferujących jedynie high-endowy sprzęt, zaś ich ceny wyniosą, odpowiednio, 6000 i 8500 dolarów.

Telewizor LED HDTV 3D z serii Sharp Elite

Model Elite Pro-60X5FD pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już w przyszłym tygodniu, natomiast Pro-70X5FD później w tym miesiącu.

Sharp obiecuje wyśmienite parametry obrazu, w tym wysoki współczynnik kontrastu, niski poziom czerni oraz odświeżanie obrazu na poziomie 720 Hz. W telewizorze wykorzystano także należącą do Sharpa technologię, która uzupełnia typowe subpiksele RGB o dodatkowy, czwarty, żółty subpiksel.

Pilot z zestawu Sharp Elite

Urządzenia z serii Elite są również w stanie odtwarzać obraz 3D, można je szybko podłączyć do Internetu, zainstalowano w nich aplikacje społecznościowe oraz usługi wideo na życzenie.