Samsung przygotował podczas tergów CES cztery nowe kamery wideo – Q20, QF20, F80 oraz W300.

Q20 to udoskonalona wersja popularnej kamery Q10. Nowy model wyposażono w moduł Switch Grip 2 z funkcją Vertical Recording, która daje większą swobodę filmowania. Bez względu na to, w jaki sposób trzymamy kamerę, żyroskop G-magnetic ma rozpoznać jej położenie i dostosować obraz na wyświetlaczu LCD oraz menu tak, aby użytkownik zawsze właściwie widział nagrywany obraz. Kamerę QF20 można dodatkowo podłączyć do sieci bezprzewodowej, aby w ten sposób przesyłać nagrane filmy. Funkcja Auto-Backup pozwoli na szybki i bezpieczny zapis kopii filmów.

Samsung Q20

Z kolei W300 to najnowszy produkt z linii wytrzymałych kamer kieszonkowych firmy Samsung. Kamera umożliwia filmowanie w jakości 1080/30p Full HD, jest odporna na kurz i wytrzyma upadek z dwóch metrów. Można ją też zanurzyć pod wodą do pięciu metrów bez szkody dla jej działania.

Samsung W300

Dzięki dodatkowej ochronce z pianki w modelu W350, kamera może też rejestrować obraz unosząc się swobodnie na wodzie. Matryca 5M BSI CMOS oraz jasny obiektyw F2.2 pozwalają na nagrywanie wysokiej jakości filmów w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo, technologia Switch Grip dostępna w modelu W350 rozpoznaje pozycję, w jakiej znajduje się kamera i automatycznie obraca obraz na wyświetlaczu tak, aby ułatwić proces nagrywania.

Samsung F80

Ostatnia z zaprezentowanych kamer – F80 – nagrywa w standardzie 720/30p. Zastosowano w niej 52-krotne przybliżenie optyczne, 5-megapikselową matrycę CMOS 1/3.2” oraz złącze HDMI.