Firma Rode zaprezentowała nowy mikrofon wideo – Rode VideoMic HD – zintegrowany z cyfrowym rejestratorem dźwięku. Model ten został  zaprojektowany do wykorzystywania z cyfrowymi lustrzankami oraz z kamerami wideo wyposażonymi w duże matryce.

Najważniejsze cechy mikrofonu Rode VideoMic HD:

– Zintegrowany cyfrowy rejestrator dźwięku (microSDHC)

– Wejścia liniowe i mikrofonowe (mikser) (with 'plug-in’ power)

– Wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy do odsłuchu

– Trzy-poziomowy filtr górnoprzepustowy  (0, 75Hz, 150Hz)

– Zintegrowana osłona przeciwwiatrowa oraz antywstrząsowe mocowanie

– Kilka trybów sygnału wyjściowego (dual mono / rozdzielony 0 db oraz -20db (dla bezpieczeństwa w przypadku nagłych skoków głośności)/dual mono + 20dB)

– Przełącznik podbicia wysokich częstotliwości dla polepszenia zrozumiałości w przypadku nagrywania z dużej odległości

– Super-lekka, aluminiowa obudowa

– System szybkiego montażu

Rode VideoMic HD

Rode VideoMic HD jest wyposażony w wyjście typu mini-jack 3.5mm, umożliwiające podłączenie słuchawek do monitorowania zapisu oraz dodatkowe wejście do podpięcia drugiego mikrofonu.

Możliwy jest jednoczesny zapis sygnału w wewnętrznym rejestratorze oraz w kamerze wideo (przez wejście mikrofonowe kamery). Wewnętrzny rejestrator dźwięku do zapisu danych wykorzystuje karty MicroSD/SDHC. Rode VideoMic HD wyposażono także w port microUSB umożliwiający szybki transfer danych oraz upgrade firmware’u.

Na tylnej ścianie mikrofonu umieszczony jest wyświetlacz LCD pozwalający na śledzenie poziomu sygnału oraz prezentujący podstawowe informacje na temat nagrania. Całość zasilana jest z baterii 9V.

Cena i data wprowadzenia mikrofonu na rynek nie została podana.

źródło: Rode