Sony HXR-NX70E to nowy sprzęt zaprojektowany z myślą o dziennikarzach i podróżnikach, których sprzęt często musi stawić czoła trudnym warunkom.

Nowa, odporna na pył i deszcz kamera (spełnia normy IEC60529 IP54) wyposażona została w 96 GB wewnętrznej pamięci flash (pozwalający na zapisanie do 40 godzin materiału w trybie HD LP) – operator nie musi więc martwić się o pojemność nośnika – dodatkowe karty pamięci, którymi musiałby żonglować, można łatwo zgubić w podróży.

Sony HXR-NX70E

Sony HXR-NX70E wyposażono w 3,5-calowy panoramiczny ekran dotykowy XtraFine o rozdzielczości 921 tysięcy punktów, szeroki obiektyw 26,3mm G Lens (z pierścieniem do manualnego sterowania ostrością, przysłoną oraz zbliżeniem) , optyczny stabilizator obrazu z trybem Active Mode oraz wbudowany moduł GPS służący do geotagowania materiału.

Sony HXR-NX70E

Obraz rejestrowany jest przez przetwornik Exmor CMOS o rozmiarze 1/2.88 cala z technologią ClearVid. W przypadku HXR-NH70E mamy do czynienia z matryca typu back-illuminated – różni się od zwykłego CMOS-a rozmieszczeniem fotodiod, które umieszczono zaraz za filtrem barwnym, przed innymi elementami elektronicznymi (przez co elementy matrycy są bardziej czułe). Sony uważa, że dzięki takiemu rozwiązaniu ich czujnik jest około dwukrotnie bardziej czuły od standardowego przetwornika o tych samych rozmiarach.

Sony HXR-NX70E

Kompaktowy HXR-NX70E nagrywa materiał w rozdzielczości Full HD (1920×1080) w standardzie 50p, 50i lub 25 p. Kamera jest w stanie także “pstrykać” 12,3-megapikselowe zdjęcia (4672 x 2628) punktów.

W odkręcanym uchwycie kamkordera umieszczono dwa zbalansowane złącza audio XLR z zasilaniem phantom power oraz mikser.

HXR-NX70E dostępny będzie w sprzedaży między lipcem a wrześniem. Jego cena nie została podana.