Sprite jest, jak zapewniają autorzy, firma Ascent Aeroststems, wyjątkowo poręcznym, a jednocześnie dość odpornym statkiem powietrznym, który może konkurować z szeroką ofertą dronów.

Ten „latający termos” może przydać się zarówno fotografom, jak i operatorom kamer. [highlight]Sprite [/highlight]wyposażono w pełni autonomicznego autopilota z GPS-em, funkcjami śledzenia celu (follow me) oraz powrotu do miejsca startowego.

Dron współpracuje z kamerkami GoPro, a to dzięki dwuosiowemu gimbalowi, można podłączyć do niego przystawki pozwalające na pracę w trybue FPV (First-Person-View).

Co wyróżnia Sprite’a od innych dronów? Producent uważa, że jest on bardziej poręczny. Jego automatycznie składane śmigła pozwalają na szybkie schowanie go do plecaka, czy innej torby.

Dron-termos nie ma wystających ramion z silnikami, odsłoniętej elektroniki, czy sztywnych śmigieł. Dlatego też jest bardziej odporny – dzięki poliwęglowej konstrukcji może bezpiecznie spadać, jest również wodoodporny, dzięki czemu nie obce jest mu wodowanie.

Dzięki modułowej konstrukcji Sprite’a będzie można w przyszłości rozbudowywać. Większość części wymienia się dość szybko.

Sprite jest zgodny z większością oprogramowania sterującego, w tym Mission Planner, DroidPlanner oraz nowym Tower. Dron jest w stanie latać po wcześniej zaprogramowanej trasie od punktu-do punktu, okrążać określone cele, podążać za określonymi obiektami oraz automatycznie wracać do miejsca startu.

Specyfikacja
Długość 350 mm
Średnic 100 mm
Waga 200g z baterią i standardową kamerą
Czas pracy około 10-12 minut na standardowym litowo-polimerowym akumulatorze 11,1V
Prędkość do 10 m/s
Zasięg 6 km

Porównanie z konkurencyjnymi produktami: