Lato za pasem, co oznacza, że coraz więcej osób zacznie uprawiać sport na świeżym powietrzu. Część z nich zechce z pewnością rejestrować swoje wyczyny za pomocą niewielkich kamer. Na rynku oferowanych jest całe mnóstwo tego typu urządzeń. W poniższym artykule zaprezentujemy pięć z nich.

Kamerki sportowe to z reguły małe, kompaktowe urządzenia, które mają przetrwać w różnych warunkach. Nie wszystkie z nich są wodoodporne, część umieszczana jest w oddzielnej obudowie, aby w ten sposób dodatkowo ją chronić. Kamery tego typu nadają się doskonale dla rajdowców, surferów, lotników, itp.

W większości sportowych kamer brakuje ekranu LCD, część oferowanych jest z dodatkowymi modułami lub innego rodzaju rozwiązaniami ułatwiającymi kadrowanie. Zasilane są akumulatorami, część z modeli sprzedawanych jest z bogatym zestawem mocowań.

Oto top pięć kamer zaproponowanych przez serwis I4U,

Jeśli jeździsz samochodem lub motocyklem, GoPro jest dla Ciebie. Kamera oferowana jest z szerokim wachlarzem mocowań. Przyssawka jest bardzo silna, bez obawy można stosować ją na karoserii. Po włożeniu do plastikowej obudowy kamerka staje się wodoszczelna. Urządzenie zapisuje obraz w standardzie 1080p. Do HD Hero można dokupić dołączany ekranik.

Kamera Go Pro HD

2. Veho Micro DV Muvi

Mała kamerka z klipsem pozwalającym na przymocowanie niemalże wszędzie. Ma co prawda niższą rozdzielczość (2 MPix), ale nie wymaga dodatkowej obudowy. Materiał zapisywany jest na kartach microSD, urządzenie zasialane jest akumulatorem.

Veho Micro DV Muvi

To odporna kamerka nie wymagająca dodatkowej obudowy. Jest nieco większa od GoPro, nagrywa w tym samym standardzie (1080p), wyposażono ją w 5-megapikselowy przetwornik oraz mikrofon. Wyjmowalna bateria pozwala na cztery godziny nagrania. ContourHD oferowany jest z szerokim wachlarzem mocowań. Kamerka zapisuje materiał na kartach microSD, od niedawna dostępny jest moduł Bluetooth pozwalający na podłączenie iPhone’a lub telefonu z systemem Android, który może służyć jako ekranik podglądowy.

Kamera Contour HD

4. Midland XTC100VPS SD Extreme Action

Dziwnie wyglądający kamkorder sportowy zapisujący obraz niskiej rozdzielczości (640 x 480 punktów) na kartach SD. Kamerka zawiera mocowania dla kasku oraz innego rodzaju elementów oraz wymienne baterie. Pole widzenia obiektywu to 140 stopni.

Midland XTC100VP2

5. Drift Innovation HD170 Stealth Action

Interesująca kamera z pilotem zdalnego sterowania oraz zintegrowanym ekranem LCD. Zapisuje w formatach 720p i 1080p (jej kąt widzenia to 170 stopni), wyposażono ją w 4-krotne przybliżenie optyczne, funkcję nagrywania w nocy oraz możliwość nagrywania z prędkością 60 klatek na sekundę.

Drift Innovation HD170 Stealth Action