Dzisiaj gratka dla wideoamatorów często odwiedzających siłkę – na rynku pojawił sie kolejny stabilizator – jest nim Yapco Cam Stabilizer oferowany przez firmę Delta.

Do czego służy stabilizator nie powinniśmy w sumie na tej stronie już pisać, przypomnimy jednak – jego zadanie to zniwelowanie drgania rąk podczas kręcenia ujęć.

Yapco Cam Stabilizer współpracuje z kamerami lub aparatami, których waga nie przekroczy 2,2 kg. Urządzenie wyposażono w płytkę szybkiego montażu, której położenie regulowane jest w dwóch osiach za pomocą prowadnic. Dodatkowego wyważenia sprzętu dokonuje się poprzez zmianę kąta odchylenia przeciwwagi, która w razie potrzeby może zostać dociążona za pomocą odważników znajdujących się w zestawie.

Flir Vue

Konstrukcja wykonana została ze stali oraz lekkich stopów aluminium, a żeby rączka operatora zbytnio się nie zmęczyła (co po kilkunastominutowej pracy i tak jest niemożliwe) rękojeść pokryta jest miękką pianką, która ma zapewnić pewny i ergonomiczny chwyt w każdych warunkach atmosferycznych.

Objęty dwuletnią gwarancją stabilizator kosztuje 725 zł. Czy to dużo, czy mało? Oceńcie sami.