Ci, którzy kupili telewizory z funkcją 3D narzekają na brak trójwymiarowych programów. Sony przygotowało dla nich skromną porcję programów 3D.

Japoński gigant uruchomił darmową usługę 3D Experience przeznaczoną dla każdego, kto zakupił telewizor 3D z serii Bravia. Nowy kanał jest już zaprogramowany w telewizorach Bravia (o ile zestaw jest podłączony do Internetu) i oferuje dostęp do zajawek filmów 3D oraz klipów sportowych dostarczanych we współpracy z ESPN 3D.

Usługa dostępna jest na razie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji i Niemczech. Sony planuje dodać usługę do innych swoich urządzeń, takich jak odtwarzacze 3D Blu-ray oraz zestawy kina domowego 3D.

Ekran menu usługi Sony 3D Experience

Aby w pełni cieszyć się usługą Sony potrzebny jest stały dostęp do Internetu o przepustowości nie mniejszej niż 10 Mb/s.

Sony idzie w ślady Samsunga, który w maju tego roku uruchomił w Stanach Zjednoczonych i Europie usługę telewizyjną 3D “na żądanie”. Materiały są serwowane poprzez Samsung SmartHub i tematycznie są zbieżne z tymi oferowanymi przez Sony.